Kosmetologia - artykuły

Lato stało się faktem. Cieplejsze kurtki wylądowały na dnie szafy, słupki rtęci poszły w górę, a my jesteśmy już jedną nogą na zaplanowanych urlopach, wypełnionych sportami, kąpielami, opalenizną i błogim lenistwem. Częściej przebywamy na świeżym powietrzu, zaczynamy coraz lżej się ubierać i odsłaniać większe partie ciała. Nie zapominajmy jednak, że pogoda w tym czasie może niekorzystnie wpływać na naszą skórę, a nawet i zdrowie. Jak sprawić, by ich kondycja do
Każdy krem zimowy powinien oczywiście zawierać składniki filmotwórcze, które natłuszczają naskórek, tworząc warstwę ochronną, szczególnie istotną przy trudnych warunkach atmosferycznych- zimą i latem. Są nimi między innymi: olej z pestek moreli, orzechów laskowych, migdałów, olejek jojoba, sezamowy i z rokitnika. Ponadto należy wymienić również masło shea (inaczej masło karite), woski mineralne i ich syntetyczne odpowiedniki oraz oleje mineralne.
Łatwo wymienić ponadczasowe rzeczy, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie. Klasyczna mała czarna, wygodne, eleganckie buty i dobrze skrojony żakiet to zestaw idealny. Czy z kosmetykami może być podobnie? Jeden rodzaj kremu dla kobiet w różnym wieku i z odmiennymi potrzebami? Brzmi nierealnie, ale jest składnik, który gwarantuje poprawę wyglądu bez względu na metrykę i stan skóry. To kolagen, prawdziwy Chanel numer 5 wśród suplementów diety. Dowiedz się, jak może Ci pomóc!
Jeśli zastanawiasz się czy istnieje kosmetyk, który idealnie nawilży, wygładzi, ochroni, i który wykorzystasz do pielęgnacji niemal całego ciała, odpowiedź jest prosta. Oczywiście jest to olejek arganowy!
Uznane za jedno z największych osiągnięć kosmetologii ostatnich lat, są coraz częściej stosowane w kosmetykach. Ogromne możliwości regeneracyjne, pobudzenie skóry do odnowy, jej regeneracja oraz ochrona przed procesami starzenia – to właściwości komórek macierzystych. Na rynku dermokosmetyków pojawia się rywal w walce o kobiece względy.
Czemu gwiazdy zakładają wieczorem okulary przeciwsłoneczne? Nie zawsze jest to tylko ochrona przed natrętnymi flashami paparazzi. Ciemne okulary maskują także brzęki, sińce, worki i zmarszczki pod oczami. Tak, celebrytki zmagają się z podobnymi problemami jak my. Skóra wokół oka jest pięć razy cieńsza od skóry innych partii twarzy (ma zaledwie 0,5 mm). Praktycznie nie zawiera gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej. W tym miejscu najszybciej pojawiają się też drobne zmarszczki. U niektórych proces ten zachodzi bardzo wcześnie, bo nawet w okolicach 20 roku życia. Dlatego o skórę wokół oczu należy szczególnie dbać i jak najszybciej rozpocząć walkę z co najmniej trzema wrogami pięknego spojrzenia.
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności